AMD Arcturus następcą AMD Navi w 2020 roku?

Obecnie AMD sprzedaje głównie swoje karty graficzne reprezentujące architektury Polaris i Vega. Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić następca Vegi, czyli architektura Navi - nie wiedzieliśmy jednak tego, co czeka nas po tej generacji i co tym samym ukrywa się pod stwierdzeniem "Next Gen" w harmonogramie AMD. Najnowsze plotki mówią, że będzie to Arcturus wykonany w ulepszonej litografii 7 nm+.

Pogłoski te pojawiły się na forum Phoronix dotyczącym Linuksa oraz wolnego i otwartego oprogramowania, a stoi za nimi pracownik AMD ukrywający się pod pseudonimem "bridgman". Należy podkreślić, że Arcturus będzie nazwą architektury, jednak same karty będą korzystać ze starego nazewnictwa, znaczy będziemy mieć do czynienia z układami Radeon RX 700.

Od czasu pojawienia się tej plotki ten sam użytkownik tym razem na Reddicie zdążył już zaprzeczyć, jakoby miał niechcący wyjawić nazwę nowych kart, jednak świat IT nie uwierzył jego tłumaczeniom. Między innymi dlatego, że nazwa Arcturus wpisałaby się w używany już od dłuższego czasu schemat działania AMD, które nazywa kolejne generacje kart nazwami najjaśniejszych gwiazd nocnego nieba.

 

 

AMD zapowiada, że już sama generacja Navi ma stanowić sporą rewolucję, co pozwoli "czerwonym" rzucić rękawicę wiodącej prym na rynku NVIDII. Niestety takie deklaracje nieraz już mieliśmy okazję słyszeć, dlatego do czasu testów zalecamy raczej traktować je z rezerwą. W oczekiwaniu na nowe produkty od AMD zachęcamy do zapoznania się z notebookami korzystającymi z kart tego producenta dostępnymi w kuzniewski.pl.