Czarne chmury nad Windows 8 RT

ms logo newJeśli nie zdążyłeś przetestować jeszcze funkcjonalności wersji okienek przeznaczonej dla architektury ARM (przede wszystkim tabletów), to szanse na to ostatnio mocno spadły. Choć znalezienie urządzenia z tym systemem operacyjnym wciąż graniczy z cudem, okazuje się, że może być jeszcze gorzej.

Po pierwsze, wraz z pojawieniem się hybrydy Yoga 11S z pełnoprawną wersją Windows 8, wszystko wskazuje na to, że Lenovo przestało oferować pracującą na 8 RT Yogę 11. 

Po drugie, wśród ostatnio opublikowanych sprawozdań finansowych Microsoftu znalazły się informacje o tym, że słaba sprzedaż tabletu Surface w wersji RT przełożyła się na straty o wartości bagatela ok. 900 mln $.

surface-rt

Ewidentnie widać, że od początku postrzegany jako "niepełnosprawny" OS traci on rację bytu. Chociażby dlatego, że ostatnie procesory Intela z rodzin Atom i Core okazały się na tyle energooszczędne, by zmieścić się w tabletach. Przy całkiem sensownych cenach oferują one pełną (a nie pozorną) kompatybilność z aplikacjami ze środowiska Windows. Można zrezygnować z eksperymentów ze sprzętem ARM o niskiej wydajności i bez wyraźnych atutów w stosunku do platformy Android oraz iOS.

Źródło: liliputing