A ty, czy wiedziałeś, że Acer produkuje notebooki biznesowe?

acer logOdpowiedź prawdopodobnie brzmi "nie". A przecież seria biznesowa TravelMate ma długą historię, albowiem Acer przejął nazwę wraz z działem komputerów mobilnych od Texas Instruments już w 1997 roku.

Dlatego producent znany z niegrzeszących niezawodnością laptopów w bardzo niskich cenach postanowił rozpromować najnowszą generację swojej biznesowej rodzinki TravelMate (P2xx, P4xx i P6xx).

Promocja "Acer Reliability Promise" da dodatkową ochronę osobom, które zdecydują się na zakup TravelMate w okresie od 1.08 do 30.10 2013 r. i zarejestrują notebooka w ciągu 14 dni. Jeśli w pierwszym roku użytkowania dojdzie do awarii, której usunięcie objęte jest gwarancją, Acer nie tylko bezpłatnie naprawi komputer, ale i zobowiązuje się zwrócić 50% wartości początkowej notebooka.

Oferta skierowana jest do firm z Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Luksemburga, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Francji, Włoch, Republiki Czeskiej, Polski oraz Republiki Południowej Afryki, a jeden podmiot może zgłosić maksymalnie 50 komputerów.

acertmp6

To ciekawa inicjatywa, która ma zwrócić uwagę na to, że mobilna klasa biznes jest oferowana nie tylko przez HP, Lenovo, Della oraz Toshibę i Fujitsu. Problem w tym, że Acer stoi w ogonku kolejki do wyposażenia biur razem z Asusem czy Samsungiem, które też chciałyby uszczknąć trochę z tego tortu.

Na tym specyficznym rynku liczą się jednak nie tylko rozwiązania zastosowane w samych notebookach, ale i jakość serwisu, wsparcia technicznego, dostępność części oraz stabilność sprzętu i oprogramowania. A tu więksi gracze mają zdecydowanie większą renomę. Właśnie - renoma; nawet dziecko wie, że parę lat temu Acer tak zszargał sobie opinię rozsypującymi się w rękach i padającymi jak muchy tandetnymi notebookami, że po dziś dzień wielu byłych klientów mówi tej marce "nigdy więcej".

Dlatego przydałaby się zdecydowanie bardziej odważna akcja afirmatywna, podobna choćby do darmowej gwarancji "Zero problemu" dodawanej swego czasu do wszystkich modeli Toshiby.

 

Źródło: ITReseller, Acer