Dell Latitude E5550, E5450 i E5250 wchodzą na rynek, a w planach Venue 11 Pro z Core M

dell-logoCałkiem niedawno informowaliśmy o planowanych przez Della zmianach w serii Latitude. Teraz znamy już więcej szczegółów specyfikacji kolejnej generacji serii E5000. Wiemy też, że najdalej w grudniu powinny one trafić do sprzedaży.

Na pierwszy rzut oka, obudowy są takie same jak w poprzedniej serii i jedyną nowością wydaje się być model w rozmiarze 12,5 cala, czyli Latitude E5250.

Korpusy jego większych braci też zostały jednak przeprojektowane. Latitude E5450 i E5550 przede wszystkim pozbyły się napędów optycznych. Przy okazji, w nowej aranżacji złączy zewnętrznych więcej portów trafiło na tylną ściankę notebooków, co uznać należy za roztropne posunięcie z punktu widzenia ergonomii. Zdaje się jednak, że znikła przy tym również możliwość wyposażenia w gniazdo ExpressCard. Na szczegóły dotyczące wymiarów i wagi jeszcze chwilę poczekamy. Bardzo widoczną zmianą jest zastąpienie klasycznej klawiatury kafelkowej, nowoczesnym modelem typu chiclet. Model czternastocalowy ma też otrzymać w opcji matryce Full HD, podczas gdy wcześniej najwyższą dostępną w nim rozdzielczością było HD+.

latitude 5450

I tu przechodzimy do kwestii specyfikacji technicznej. Podobnie jak w kwestii obudowy, na pozór pod maską nic się nie zmieniło. Jednostki centralne to nadal Haswell Refresh w wersji niskonapięciowej. Oznacza to oczywiście pozostanie również przy zintegrowanych grafikach Intel HD 4400. Na razie nie ma informacji, by nadal oferowano modele z dodatkową grafiką zewnętrzną. Najważniejszą zmianą wewnątrz nowych modeli serii E5000 wydaje się wymiana wewnętrznych złączy rozszerzeń na M.2 NGFF, a co za tym idzie, zaproponowanie w opcji modemów LTE (wcześniej niedostępnych).

Nowe Latitude wyglądają więc bardzo ciekawie, choć na pewno osoby potrzebujące napędu optycznego będą niepocieszone i zwrócą się w stronę obecnie oferowanych modeli.

To jednak nie koniec odnawiania oferty. Wspominaliśmy o Latitude 13 z serii 7000. Ale w planach jest też zmiana platformy w Venue 11 Pro. Już wcześniej rozszerzyła się lista procesorów dostępnych w Venue 8 Pro i Venue 11 Pro na procesorach Bay Trail. Teraz pojawiły się informacje o zmianie CPU Haswell na Broadwell w bardziej zaawansowanej wersji Venue 11 Pro. Szczegóły poznamy w grudniu, ale już teraz wiadomo, że najważniejsza zmiana to przejście na pasywne chłodzenie. Dzięki Core M w obudowie nie ma już wiatraczków, dzięki czemu nowy Venue 11 Pro powinien być bardziej płaski. Tylko czy nadal będzie wyróżniała go możliwość wymiany baterii? Odpowiedzi na to oraz inne pytania poznamy w nadchodzących miesiącach.

Dell Latitude E5550 i jego mniejsi bracia właśnie wjeżdżają do polskich magazynów. Osoby zainteresowane informacjami na temat dostępności i cen zapraszamy do kontaktu z doradcą biznesowym kuzniewski.pl.

Źródło: Dell, notebookitalia

Pełna recenzja Dell Latitude E5250

Pełna recenzja Dell Latitude E5550

Aktualna oferta notebooków Dell Latitude E5250 w sklepie kuzniewski.pl

Aktualna oferta notebooków Dell Latitude E5450 w sklepie kuzniewski.pl

Aktualna oferta notebooków Dell Latitude E5550 w sklepie kuzniewski.pl