Gesty, wszędzie gesty!

hp logo200Analitycy donoszą, że laptopy z ekranem dotykowym cieszą się (delikatnie mówiąc) umiarkowanym zainteresowaniem. Dlatego nie dziwi, że producenci szukają innych sposobów na przyciągnięcie klientów.

HP pochwaliło się pierwszym laptopem z wbudowanym detektorem gestów Leap Motion. Dotychczas, aby posiadać taką funkcjonalność, trzeba było dokupić zewnętrzne urządzenie.

Wyjątkowa wersja Envy 17 Leap Motion SE, która oprócz wbudowanego na pulpicie sensora ma też procesory Haswell i grafikę nVidii, pozwala na sterowanie komputerem bez dotykania ekranu. Sklep Airspace z aplikacjami wykorzystującymi tę ciekawą technologię zawiera ponad 100 produktów.

Jak donosi TechRadar, system nie działa jeszcze w przekonujący sposób i przypomina innowacyjny, acz niedopracowany prototyp. Możliwe więc, że przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na możliwość produktywnego pomachania rękami przed ekranem. Technologia jest na tyle rozwojowa, że na ostatnim IDF Intel wspominał o integrowaniu w komputerach wykrywających ruch kamer, które pozwoliły by na uzyskanie doznań podobnych do Leap Motion czy Xbox Kinect. Także Microsoft wyraził zainteresowanie możliwością kontroli Windows za pomocą gestów. A jeśli za temat biorą się takie firmy, szanse na sukces rosną.

Z pewnością sterowanie gestami bez konieczności dotykania ekranu poprawi wygodę korzystania z notebooka. Ale patrząc z innej strony, czy nie wydaje się wam, że ludzie machający przed wyświetlaczami swoich notebooków będą wyglądać komicznie?

Źródło: liliputing, techradar, neowin