HP ZBook 15u, 15 Studio, 15 i 17 G3 – trzecia generacja popularnych stacji roboczych

 

Po premierach nowych generacji mobilnych stacji roboczych Lenovo i Della, HP nie kazało na siebie długo czekać i właśnie zaprezentowało całkowicie przeprojektowaną rodzinę ZBook.

Teraz rodzina ta obejmować będzie cztery wydajne maszyny mobilne do pracy – trzy modele piętnastocalowe i jeden siedemnastocalowy. A wszystko to po to, by jak najlepiej dopasować się do przewidywanych zastosowań oraz planowanych budżetów firm.

Największą nowością jest ZBook 15 Studio. To następca modelu Omen Pro, który ostatecznie nie pojawił się na naszym rynku. Łączy on smukłość utrabooka z pełną wydajnością stacji roboczej, co oznacza m.in. zastosowanie czterordzeniowych procesorów.

 

zbook studio

 

Imponująca konfiguracja obejmuje procesory Xeon, do 32 GB RAM DDR4 i grafikę Quadro. A wszystko to w wytrzymałej i lekkiej obudowie o grubości poniżej 20 mm. Ekran 15,6 cala może mieć rozdzielczość Full HD lub 4K. Wszystkie matryce to IPS, a najbardziej zaawansowana wersja wykonana została w technologii Dream Color. Zapowiadają się wiec niesamowite wrażenia wizualne.

ZBook 15 i 17 G3 to kolejna generacja cenionych stacji roboczych HP. Nowe obudowy są nie tylko stylowe, ale i lżejsze od poprzedników, a wewnątrz znajdziemy równie nowoczesne podzespoły jak w ZBooku Studio. Z tą różnicą, że tu maksymalna ilość pamięci to 64 GB, a wybór kart jest zdecydowanie szerszy. Tradycyjnie już model siedemnastocalowy jest pod względem graficznym najmocniejszy.

Cechą wspólną trzech wyżej wymienionych notebooków jest możliwość wyposażenia w niesłychanie szybkie dyski SSD typu PCIe NVMe.

 

zbook g3

 

ZBook 15u G3 nie jest tak mocarny jak jego bracia, ale może się pochwalić niższą ceną i najlżejszą w rodzinie konstrukcją. Napędzają go niskonapięciowe CPU Intel Skylake i karta graficzna AMD FirePro.

We wszystkich ZBookach postawiono szczególny nacisk na jak najmniejsze wymiary i dotyczy to również zasilaczy. Pochylono się też nad jakością dźwięku, czego wyrazem są głośniki Bang & Olufsen. Udało się też zdecydowanie wydłużyć czas pracy na baterii.

zbook_dock

Nie zapomniano też o akcesoriach, wśród których wyróżnia się ZBook Dock operujący na porcie Thunderbolt 3. To filigranowe urządzenie o sporych możliwościach (porty USB, DisplayPort, Thunderbolt, LAN i VGA), mogące stanowić alternatywę dla tradycyjnych stacji dokujących. Zarówno dodatków jak i samych ZBooków można się spodziewać w sklepie na początku przyszłego roku.

Źródło: HP, liliputing, notebookcheck 

Aktualną ofertę komputerów HP ZBook  można śledzić w sklepie kuzniewski.pl.

kuzniewski.banner