Huśtawka nastrojów Windows RT

ms logo newMała popularność tabletów z Windows RT jest solą w oku Microsoftu. Asus właśnie oficjalnie potwierdził, że ze względu na straty finansowe i przywiązanie klientów do "pełnoprawnej" wersji Okienek, wycofuje się z projektu Windows dla architektury ARM.

W tym momencie jedynym producentem sprzętu z RT, oprócz samego Microsoft, pozostaje DellPomimo tego, że również Surface RT zalega w magazynach w dużych ilościach, amerykański gigant robi dobrą minę do złej gry. Właśnie wypuścił reklamę, w której przekonuje o wyższości Surface RT nad iPadem. Zupełnie pomijając główną wadę RT, czyli poważne braki w dostępnych dla niego aplikacjach...

http://www.youtube.com/watch?v=fNpmhcYodwI

Możliwe jednak, że nie wszystko stracone. nVidia potwierdziła, iż jeden z projektów, w których uczestniczy (w domyśle Surface RT na Tegrze 3), przyniósł straty. Jednocześnie jeszcze przed Microsoftem firma dostarczająca do Surface RT jednostki centralne oficjalnie przyznała się do prowadzenia prac nad chipem do Surface RT drugiej generacji. Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły, ale widać, że duch w twórcach sprzętu na platformie Windows RT nie gaśnie. Pamiętajmy o tym, że od jakiegoś czasu nie cichną plotki na temat tabletu Nokii. Urządzenie, w którym może się znaleźć procesor Qualcomm Snapdragon 800, też ma działać pod kontrolą Windows RT.

nokia tab

Zobaczymy, która szala przeważy. Czy trudne dziecko Microsoftu stanie się na tyle popularne, że sprzęt z RT pojawi się w większej ilości również na naszym rynku? Czy może mała liczba aplikacji wraz ze stratami kolejnych milionów dolarów ściągnie Windows RT na samo dno?

Źródło: Engadget, Neowin, Liliputing, TechCrunch, The Verge