Intel Comet Lake – 14 nm wiecznie młode

Intel zaprezentował nowe procesory Core dziesiątej generacji, które przeznaczone są na urządzenia mobilne. Jednostki bazują na architekturze Skylake, to znaczy wykonane są w (chciałoby się powiedzieć starym i dobrym) 14-nanometrowym procesie technologicznym.

Do oferty producenta dołączy w sumie osiem nowych procesorów, cztery z oznaczeniem U oraz cztery Y, wszystkie z nowym pięciocyfrowym oznaczeniem. Co ciekawe najmocniejszy z nich, Intel Core i7 10710U może pochwalić się aż sześcioma rdzeniami, a stojący tuż za nim czterordzeniowy Intel Core i7 10510U w trybie Turbo osiąga częstotliwość 4,9 GHz. Wszystko przedstawiono w poniższej tabelce:

 

 

Producent nie ukrywa, że nowe jednostki znajdziemy w notebookach i hybrydach reprezentujących projekt Athena. Podkreśla to, wskazując choćby na dłuższy czas pracy na baterii, który w warunkach testowych udało się osiągnąć z Comet Lake i który jest jedną z immanentnych cech komputerów projektu Athena. Tak jak pisaliśmy ostatnio, pierwsze takie konstrukcje mają pojawić się pod koniec roku.