Intel in the jar – pierwsze specyfikacje jednostek Whiskey Lake-U

Procesory mają należeć do ósmej generacji Intel Core. Tak naprawdę wciąż będzie to architektura Kaby Lake, jednak za sprawą ulepszenia procesu produkcji i zmian w zarządzaniu energią udało się wyżej podbić zegary.

Konkretnie mowa o dwóch nowych procesorach, przeznaczonych naturalnie na urządzenia mobilne: Core i5 8265U będącym następcą Core i5 8250U oraz Core i7 8565U, który zastąpić ma Core i7 8550U.

Odkrycia nowych jednostek dokonał pochodzący z Tajlandii vloger technologiczny posługujący się pseudonimem TUM APISAK, który natrafił na nowe CPU, przeglądając bazy 3DMark oraz SiSoft Sandra. Można dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy użytkownik ten upublicznił przeciek na temat nadchodzących procesorów, gdyż zdarzało mu się to już wcześniej.

 

 

Intel Core i5 8265U ma cztery rdzenie i obsługuje osiem wątków, dysponuje ponadto 6 MB pamięci cache L3. Bazowe taktowanie wynoszące 1,6 GHz w trybie Turbo osiąga 3,9 GHz, mamy zatem do czynienia ze wzrostem o 0,5 GHz względem wymienionego wcześniej poprzednika. Zmianie nie uległa zintegrowana z CPU karta graficzna czy TDP pozostające na poziomie 15 W.

Analogicznie Core i7 8565U bazowo osiąga taktowanie o częstotliwości 1,8 GHz, ale za to w trybie Turbo będzie to aż 4,5 GHz. Procesor wyposażono w 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu.

 

 

W ramach oczekiwania na pojawienie się nowych jednostek zapraszamy do zapoznania się ofertą laptopów w kuzniewski.pl korzystających z mocy obliczeniowej procesorów Intel najnowszej, ósmej generacji.