Intel Kaby Lake – 7 generacja procesorów jeszcze w tym roku

Intel ujawnia szczegóły kolejnej, już siódmej generacji swoich procesorów o nazwie Kaby Lake. Wiemy, że będzie to architektura ulepszona w stosunku do Skylake, ale jednocześnie trzecia generacja w litografii 14 nm. Amerykański gigant zrywa więc z modelem „tick-tock”, w którym co dwie generacje dochodziło do zmiany procesu produkcyjnego.

Na szczegóły techniczne i ocenę wydajności przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz wiemy, że jako pierwsze, jeszcze w tym roku, zadebiutują jednostki mobilne z różniących się współczynnikiem TDP rodzin Y, U i H. Jedną z ważniejszych cech ma być po raz kolejny ulepszony, bardziej wydajny zintegrowany układ graficzny.

W modelach desktopowych, których premiera może się opóźnić do przyszłego roku, też będzie prawdopodobnie obowiązywał podział na trzy serie: T o obniżonym poborze energii, podstawową rodzinę bez dodatkowego oznaczenia i najwydajniejsze jednostki ze znacznikiem K.

Wzbierający strumień przecieków i spekulacji prawdopodobnie nie ustanie do momentu, gdy Intel poda pełne specyfikacje, a pierwsze maszyny wyposażone w Kaby Lake pojawią się na półkach sklepowych. My pozwolimy sobie poczekać jeszcze trochę i na spokojnie ocenić opłacalność przesiadki na kolejną generację procesorów.

 

Rozbudowę i konserwację sprzętu najlepiej powierzyć autoryzowanemu serwisowi kuzniewski.pl

kuzniewski.banner