Intel NUC dostępny w kuzniewski.pl

IntelLogoChoć firma Intel znana jest przede wszystkim z produkcji procesorów, zajmuje się także projektowaniem i wytwarzaniem własnych urządzeń. Nierzadko są one wizją producenta co do przyszłości na rynku rozwiązań informatycznych. Tak też jest w przypadku urządzeń Intel NUC.

NUC to rodzina mikrokomputerów - niewielkich zestawów charakteryzujących się wyjątkowo małymi gabarytami, ale zachowujących przy tym pełną funkcjonalność standardowych maszyn PC. Urządzenie sprawdza się zarówno jako zwykły desktop obsługujący wszystkie popularne aplikacje biurowe, ale może też kierować funkcjami multimedialnymi.

Dostępne konfiguracje oparte zostały o dwurdzeniowe procesory Intel. Układ Intel Celeron zapewnia podstawową wydajność, którą docenią przede wszystkim użytkownicy aplikacji biurowych. Osoby poszukujące urządzeń o wyższych osiągach powinny zainteresować się modelami wyposażonymi w procesor Intel Core i3 lub Intel Core i5. Pamięć w komputerze, zależnie od konfiguracji, można rozbudować do 16 GB. Dostępne są również różne warianty dyskowe.

Intel NUC

Uwagę zwracają także filigranowe rozmiary urządzenia. Obudowa ma szerokość zaledwie 11 cm, a waga zestawu to tylko ok. 0,6 kg. Komputer ustawiony na biurku bardziej przypomina akcesorium niż jednostkę centralną, ale to tylko pozory - wewnątrz drzemie wydajność na poziomie przeciętnego desktopa. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi obudowy NUC sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach i to zarówno w biurze, jak i w obsłudze wszelakich multimediów.

Po więcej szczegółów na temat urządzenia Intel NUC zapraszamy do naszej recenzji. Komputer to wyjątkowy sprzęt, który na wielu zrobi wrażenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepową:

Intel NUC

Intel NUC w sklepie kuzniewski.pl