Intel zapowiada nowy panel ustawień graficznych

Intel doszedł do wniosku, że panele ustawień graficznych są skomplikowane i za mało intuicyjne, dlatego firma zapowiada stworzenie czegoś nowego i lepszego.

Co jednak ciekawe, w krótkim spocie, który zamieszczono na Twitterze, Intel dodaje, że "dostosowanie grafiki do twoich gier jest kluczowe", choć przecież wiadomo, że przeważająca większość graczy używa do grania dedykowanych układów od NVIDII czy AMD.

Z drugiej strony nie można Intelowi całkowicie odmówić udziału w segmencie gamingowym - pamiętamy przecież chociażby o bardzo ciekawych, miniaturowych desktopach z serii NUC Skull Canyon korzystających z układów Iris Pro Graphics 580. Mieliśmy nawet przyjemność recenzować dla Państwa ten model.

 

 

Czy Intel za pomocą zapowiedzi nowego panelu ustawień graficznych podgrzewa atmosferę przed wypuszczeniem swoich własnych niezależnych GPU? Jest taka możliwość, o takich planach producenta pisaliśmy już ponad miesiąc temu, jednak dotyczyły one dopiero 2020 roku.

Przed tym możemy za to spodziewać się 10 generacji CPU nazwanej Ice Lake i zintegrowanych z nimi układów o też stosunkowo niemałej wydajności, bo sięgającej 1 TFLOPS. Przypominamy także, że na zakończonych w zeszłym tygodniu targach CES 2019 Intel zapowiedział, że nowe jednostki pojawią się na rynku już w połowie roku.

Tymczasem zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą Mini PC Intel NUC w sklepie kuzniewski.pl.