Lenovo ThinkPad Helix 2 – pierwsze zdjęcia

len2Im bliżej IFA 2014 w Berlinie, tym więcej sygnałów odnośnie planowanych przez producentów sprzętu premier. Dopiero co raportowaliśmy o większych ThinkPadach Yoga, a już pojawiają się kolejne, i to bardziej konkretne, informacje. Tym razem dotyczące następcy Helixa.

Wiemy już, że do nowego Helixa dostępnych będzie kilka rodzajów stacji dokujących z klawiaturami, a konfiguracje obejmować będą do 8 GB RAM, SSD do 256 GB i ekran Full HD.

Nie wiadomo natomiast, jakie serce będzie go napędzać. Pierwszy Helix pracował na CPU Intel Ivy Bridge i nigdy nie doczekał się wymiany na Haswell. Możliwe więc, że to niskonapięciowe procesory Core czwartej generacji trafią pod maskę jego następcy. Ale równie dobrze może to być jedna z pierwszych maszyn z Core M, czyli niskonapięciowymi jednostkami z najnowszej rodziny Broadwell. O tym, jak jest naprawdę, przekonamy się wkrótce.

thinkpad helix2

Ultrabook 2 w 1 w rozmiarze 11,6 cala wydaje się naturalnym uzupełnieniem serii ThinkPad Tablet, w której od niedawna oferowane są dwa modele: ThinkPad 8 Tablet i ThinkPad 10 Tablet. Powiedzmy sobie przy tym szczerze, że nawet jeśli Helix 2 zostanie zaprezentowany w Berlinie, to jego wejście na rynek jest realne dopiero w okresie przedświątecznym.

Źródło: notebookitalia via liliputing

Aktualna oferta tabletów Lenovo ThinkPad w sklepie kuzniewski.pl

Aktualna oferta hybryd Lenovo ThinkPad Helix 2 w sklepie kuzniewski.pl