Lenovo ThinkPad L450 – dobrze wyposażony notebook z Intel Broadwell

len2Serię wpisów o nowych modelach Lenovo ThinkPad kończymy wiadomością o zmodernizowanej serii L. Od zawsze były to komputery o dobrym stosunku możliwości do ceny, jednocześnie bardziej solidne i lepiej wyposażone od ThinkPadów serii E. O ile producent nie zmieni zdania, zaprezentowany niedawno ThinkPad L450 będzie jedynym przedstawicielem swojej linii. A przypomnijmy, że wcześniej do wyboru mieliśmy model czternastocalowy i piętnastocalowy.

W stosunku do poprzednika spodziewać się możemy szeregu istotnych zmian. Obudowa jest zdecydowanie poręczniejsza niż w modelu ThinkPad L440. Jak udało się to osiągnąć? Po pierwsze, przesiadka na kolejną generację procesorów Intel oznacza również zmianę na układy niskonapięciowe. Po drugie, zrezygnowano z napędu optycznego. Ten tracący na popularności element znajdziemy obecnie tylko w niższej serii (ThinkPad E550) i mobilnej stacji roboczej ThinkPad W541.

L450

Możliwości konfiguracyjne są duże, lecz część wyposażenia wymaga dopłaty. Choćby ekran Full HD IPS, podświetlana klawiatura, modem WWAN czy zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon. Standardem powinno być natomiast złącze stacji dokującej, solidne metalowe zawiasy czy trzy porty USB 3.0. Choć do wyboru mają być trzy pojemności baterii, nie zdecydowano się na zastosowanie technologii Power Bridge.

ThinkPad L450 pojawi się na rynku pod koniec pierwszego kwartału 2015. Aktualną ofertę na ThinkPady serii L można śledzić na stronie kuzniewski.pl.

Źródło: Lenovo

Aktualna oferta notebooków Lenovo ThinkPad L450 w sklepie kuzniewski.pl

Pełna recenzja Lenovo ThinkPad L450 na lab-kuzniewski.pl