Nowy panel Intela dostępny

Grafika Intel

Z niemałą ciekawością śledzimy poczynania Intela starającego się klinem wbić w mocno zabetonowany rynek kart graficznych. Elementem tego ataku jest nowy panel sterowania ustawieniami graficznymi, co producent zapowiadał na początku roku.

Panel pojawił się do ściągnięcia w sklepie Microsoft. Działa na komputerach z Windows 10 korzystających z procesorów Intel Core od szóstej generacji wzwyż. Sam producent określa stary panel mianem "starego, nudnego i korporacyjnego", a porównując go do najnowszego panelu, faktycznie można się zgodzić, że był on nieco… siermiężny.

Odświeżony wygląd to jednak nie wszystko. Nowy panel pozwala też dostosować ustawienia do konkretnych gier komputerowych oraz szybko przystosować nasz sprzęt do oglądania filmów.

 

Centrum sterowania grafiką Intel

 

Kolejnym usprawnieniem ma być system pomocy objaśniający niektóre fachowe określenia typu "tesalacja" czy "filtrowanie anizotropowe", choć w tej kwestii pomogą również wizualne wskazówki demonstrujące dane efekty. Przy okazji zachęcamy Państwa do przypomnienia sobie naszego poradnika "Ustawienia graficzne – na co warto zwrócić uwagę, aby gra działała płynniej?", który także w bardzo przystępny sposób tłumaczy takie technikalia.

 

Intel Graphics Control Panel

 

Nie można wykluczyć, że panel zostanie znacznie rozbudowany w miarę zbliżania się premiery dedykowanych GPU od Intela - obecna wersja to zaledwie "early-access".