Pierwsze informacje o supercienkiej mobilnej stacji roboczej Della

Dell LogoPamiętacie 14-calowy laptop Razer Blade nadający się do gier i równie płaski jak ultrabooki? Dell stwierdził, że w podobny sposób można stworzyć stację roboczą. I to nie byle jaką. Źródła holenderskiej strony tweakers.net twierdzą, że planowany jest model o nazwie Precision M3800, który przy rozmiarze 15,6" będzie ważył jakieś 2 kg.

W tak szczupłym wnętrzu ma się zmieścić matryca Full HD lub (w opcji) 3200 x 1800, procesor Core i7-4702MQ i grafika Quadro K1100M. To wszystko (i więcej) przy grubości jedynie 18 mm. Ofiarą odchudzania padły natomiast prawdopodobnie port dokowania, zapewniający kompatybilność ze stacjami dla innych biznesowych Delli, oraz gniazdo Ethernet (konieczna będzie przejściówka na USB).

Dell oficjalnie potwierdził tylko, że przygotowuje "pierwszą tak mobilną stację roboczą" i rzeczywiście nazwa to M3800. Obiecał jednocześnie, że bardziej uchyli rąbka tajemnicy w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do lektury pełnej recenzji Della Precision M3800.

m3800 1

Jak widać, moda na płaskie i lekkie rozprzestrzenia się na cały rynek mobilnych PC. Laptopy przeznaczone do pracy jawiły się bowiem jako ostatni bastion stawiania przede wszystkim na funkcjonalność, wydajność i stabilność.

Źródło: engadget, tweakers.net