Rodzina Lenovo ThinkPad Yoga wkrótce się powiększy?

len2Intel mocno lansuje urządzenia konwertowalne, a Lenovo zaprezentowało najlepszy dotychczas pomysł na tego typu notebooki. Trik z ekranem obracającym się na zawiasach o 360 stopni zdążyli skopiować już inni producenci.

Nie dziwi zatem, że ThinkPad Yoga może się w najbliższym czasie spodziewać rodzeństwa. By się nie pogubić, od teraz będziemy nazywać konwertowalne ThinkPady następująco: dotychczasowy model to Yoga 12 (chyba, że będziemy tu mieć do czynienia z następcą ThinkPada Yogi), a więksi bracia to Yoga 14 i Yoga 15.

convertible

Na razie wiadomo niewiele więcej niż to, że poszerzenie gamy ThinkPad Yoga jest przesądzone. Można więc tylko domyślać się, czy oparte będą one jeszcze na architekturze Haswell, czy też zawita do nich Broadwell. Ale kto wie, może już na wrześniowych targach IFA w Berlinie otrzymamy potwierdzenie plotek i bardziej szczegółowe informacje.

Czy 14-calowy lub nawet 15-calowy notebook konwertowalny w segmencie biznesowym ma sens? Konserwatywni użytkownicy z pewnością pokręcą przecząco głowami, ale przecież już na poprzednich targach IFA Panasonic prezentował tablet o przekątnej aż 20 cali.

Źródło: thinkpad-forum.de, notebookitalia

Aktualna oferta ultrabooków Lenovo ThinkPad Yoga w sklepie kuzniewski.pl