Test HP Elitebook 840 do kompletu

840Być może jako pierwsi w Polsce mieliśmy możliwość przetestowania nowych EliteBooków. Najpierw na tapetę poszły 820 i 850, a ten pierwszy doczekał się już publikacji testu.

Nowe ultramobilne biznesowe HP zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenie, ale pewien niedosyt budziło przetestowanie wcale nie najmocniejszych konfiguracji. Dlatego dużą radość wywołało pojawienie się w labie EiteBooka 840 w wersji wyposażonej w matową matrycę Full HD UWVA (czyli IPS) oraz zewnętrzną kartę graficzną AMD Radeon HD 8750MBiorąc pod uwagę, że procesor to Intel Core i7-4600U, żal tylko, że w standardzie dysk to zwykły HDD. Ale od czego jest łatwy dostęp do wnętrza ;).

eb840

Większość testów do recenzji została już wykonana i możemy powiedzieć, że recenzowany 840 to bardzo udany notebook. Podobnie jak w przypadku Lenovo ThinkPada T440s i Della Latitude E7440 niekłamany zachwyt wzbudza matryca o świetnych kątach widzenia, kontraście i niemal pełnym odwzorowaniu palety kolorów sRGB. Uwagę zwraca też świetne wykonanie i niespotykana w tak płaskich urządzeniach liczba aż 4 portów USB 3.0. Nieźle sprawdza się klawiatura, a jeszcze lepiej gładzik i PonitStick. Warto pamiętać, że to jedyny przedstawiciel nowej rodziny EliteBook, który ma możliwość podpięcia dodatkowej baterii od spodu. Zgodnie z przewidywaniami wyniki testów kultury pracy nie są rewelacyjne. Grafika AMD jest solidnym zawodnikiem klasy średniej i stresowany Elitebook trochę się podgrzewa.

Szczegółowy test pojawi się na łamiach lab-kuzniewski.pl w najbliższym czasie, a tymczasem zapraszamy do pytania o dostępne już konfiguracje i składania zamówień w sklepie kuzniewski.pl.

[EDIT] Pełny tekst recenzji można znaleźć pod następującym linkiem: EliteBook 840