Test Lenovo ThinkPad S240 Yoga na lab-kuzniewski.pl! [Aktualizacja]

Yoga FourModesLenovo jest bardzo dumne ze swojego pomysłu na konwertowalnego Ultrabooka nazwanego Yoga.

Jak już informowaliśmy, laptop, który może pracować w czterech pozycjach, doczekał się drugiej edycji. Wraz z nią pojawiły się: wersja Pro z ekranem 3200 x 1800 i naszym zdaniem najciekawszy ThinkPad Yoga. To ten ostatni laptop zjawił się w redakcji lab-kuzniewski.pl, wywołując duże zainteresowanie.

ThinkPad Yoga 

Przypomnijmy więc. Ultrabook  o wadze 1,58 kg wyposażono w ekran IPS 12,5", w naszym przypadku Full HD. Tym co różni Yogę w wersji ThinkPad od jej wariantów konsumenckich, jest możliwość obsługi piórkiem. Zostanie to docenione przez grafików. Z tego co udało nam się już ustalić, wewnątrz zmieszczą się dyski twarde 2,5" i całkiem wydajna bateria 47 Wh. Fajnie, że nie zapomniano o porcie OneLink Dock, ale szkoda, że nawet w opcji brak modemu 3G/LTE. Ważną decyzją jest wybór ilości pamięci operacyjnej. RAM jest bowiem wlutowany w płytę główną w ilości 4 lub 8 GB.

yoga tp

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, na razie powiemy tylko, że jakość wykonania jest naprawdę dobra, a kultura pracy wysoka. Sprytny mechanizm blokowania klawiszy w trybie tabletu działa przekonująco. Pełna recenzja na łamach lab-kuzniewski.pl znajduje się tutaj.