ThinkPad X1 Carbon – pierwsza biznesówka z HD Graphics 5000 już na półkach sklepowych

new x1cNie tak dawno pisaliśmy o nowym flagowym ultrabooku Lenovo. ThinkPad X1 Carbon posiada nie tylko podzespoły najnowszej generacji, ale i kilka wyróżniających rozwiązań. Choćby dotykowy panel sterowania nad klawiaturą czy opcjonalną matrycę WQHD.

Okazuje się, że sprzęt ten jest już dostępny w Polsce, a sklep kuzniewski.pl sprzedał kilka pierwszych sztuk. Co ciekawego możemy powiedzieć o oferowanych konfiguracjach? Po pierwsze, wszystkie obecnie modele posiadają wbudowany modem WWAN, dzięki czemu nie jest ograniczona mobilność smukłego ThinkPada.

Po drugie, pojawiła się wersja ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 5000. Jest to GPU oparte na rdzeniu GT3, oferujące wyższą wydajność niż chipy GT2. X1 Carbon jest prawdopodobnie pierwszym w naszym kraju profesjonalnym komputerem z takim układem graficznym. Co ciekawe, jego zastosowania nie zostało zapowiedziane w dniu premiery.

x1c gen2

Oczywiście w ultrabooku Lenovo nie zabrakło szybkiej jak błyskawica pamięci dyskowej SSD (180 do 512 GB) czy wydajnych procesorów Intel Core i5 i i7. Wspomniana grafika HD 5000 dostępna jest tylko przy wybraniu CPU Core i7 4550U. Warto też pamiętać, że naprawiono jeden z mankamentów poprzedniego X1 i dodano port do podłączenia stacji OneLink Dock.

Redakcja lab-kuzniewski.pl nie może się już doczekać możliwości przetestowania nowego Carbona. A zainteresowanych jego zakupem zapraszamy na stronę sklepu lub kontaktu z działem handlowym.