To ostatni rok legendarnej „Siódemki”

Za niecały rok o tej porze, dokładnie 14 stycznia 2020 roku, skończy się wsparcie Microsoftu dla Windows 7, co jest właściwie równoznaczne z końcem tego systemu. Nieco wcześniej, bo pod koniec 2019 roku, producent zamierza też przestać zajmować się Windows 10 Mobile.

Oczywiście z systemu wciąż będzie można korzystać, po prostu Microsoft nie dostarczy do niego już żadnej kolejnej aktualizacji. Zdajemy sobie sprawę, że wśród użytkowników nie brakuje takich, którzy nie są fanami częstych aktualizacji Windowsa, przez co błędnie mogliby oni zakwalifikować tą wiadomość jako dobrą.

Pamiętajmy zatem, że system niewspierany przez producenta jest o wiele bardziej narażony na różnego rodzaju ataki, a to oznacza, że korzystanie z niego może być niebezpieczne. Podobnie rzecz ma się ze wspomnianym we wstępie Windowsem Mobile, który obecny jest na smartfonach z serii Microsoft Lumia. Sam producent zaleca korzystającym z takich telefonów przejście na urządzenia z systemem Android bądź iOS.

Na początku tego roku informowaliśmy Państwa, że Windows 10 potrzebował trzech lat od premiery, aby "pokonać" Windowsa 7, to znaczy być zainstalowanym na większej liczbie komputerów. Mimo to trudno dziwić się Microsoftowi, który od czasu wydania "Siódemki" zaprezentował dwa nowsze systemy i zwyczajnie pragnie skupić się na rozwoju swoich najnowszych produktów.

Wszystkich z Państwa wciąż używających Windowsa 7 zachęcamy do przejrzenia oferty kuzniewski.pl - przejście na najnowszy system operacyjny można połączyć z wymianą komputera, a zdecydowana większość urządzeń w ofercie sklepu dysponuje właśnie Windowsem 10.