Ultrabooki Samsung serii 9 zmieniają się

samsung-logo-Samsungi AtivBook 9 Plus i Lite to dwa bardzo różne ultrabooki. Wersja Lite niby jest tak samo elegancka jak model Plus, ale dużo niższa cena każe szukać różnic. I jest ich wiele, choćby w materiale obudowy czy zastosowanej jednostce centralnej.

To właśnie do tego drugiego elementu smukłego Samsunga użytkownicy i recenzenci mieli najwięcej zastrzeżeń. Czterordzeniowe APU od AMD, choć zużywa niewiele energii, nie powala też wydajnością.

Firma chyba dostrzegła to zagadnienie i właśnie wprowadza nowe modele z niskonapięciowymi procesorami Intel Core i3-4020Y. Idzie za tym oczywiście zmiana układu graficznego z AMD na Intel HD 4200. Reszta notebooka jest właściwie taka sama. Ma więc matrycę o rozdzielczości HD, dysk SSD 128 GB i waży 1,44 kg. Modele z procesorami różnych producentów można zidentyfikować po numerze produktu. W przypadku AMD znajdziemy w nim ciąg 915, który przy Intelu zmienia się na 910. Kiedy już nowe warianty pojawią sie na rynku, będzie można zweryfikować różnice w wydajności i cenie w stosunku do pierwszych AtivBooków 9 Lite.

samsung ativ book 9l

Wciaż czekamy na informacje o wprowadzeniu do sprzedaży AtivBooka 9 2014. Jest on nie tyle modernizacją, co większym bratem AtivBooka 9 Plus. Zamiast 13,3 cala jest 15,6, choć opływowe kształty są takie same. Zapowiedziany już na targach CES ultrabook ma mieć ekran Full HD, wygodną klawiaturę i bardzo długi czas pracy na akumulatorze (nawet do 14 godzin). Jednostkami centralnymi będą niskonapięciowe Core i5 i i7. To ciekawe, że w obecnej pogoni za coraz gęstszym upakowaniem pikseli, do jednego z flagowych modeli nie trafił ekran o wyższej rozdzielczości.

Nowe Samsungi nie są na pewno sprzętem biznesowym. Ale pomimo braku takich atrybutów jak port dokowania czy czytnik linii papilarnych, to nadal ciekawe produkty. Redakcja lab-kuzniewski.pl będzie śledziła ich karierę na rodzimym rynku.

Źródło: liliputing, techradar