WD prezentuje serwer Sentinel DX4200 9 października 2014 | Jakub Wojajczyk
Firma WD należąca do grupy Western Digital zaprezentowała nowe urządzenie z segmentu Network Attached Storage. WD Sentinel DX4200 jest rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w średnich i małych przedsiębiorstwach, jak i w użytku domowym.
Producent ostatnimi czasy skupiał się przede wszystkim na rozbudowie oferty serwerów z kategorii My Cloud, dlatego powrót do bardziej standardowych konstrukcji może tym bardziej cieszyć.
Bez względu na to, czy zarządzamy siecią domową, czy też zaawansowaną infrastrukturą w rozwijającym się przedsiębiorstwie, prędzej czy później zajdzie potrzeba wydajnego magazynowania danych. Przeciętny użytkownik produkuje dziś już gigabajty ważnych plików, których archiwizacja wymaga nie tylko odpowiedniej przestrzeni dyskowej, ale też należytego bezpieczeństwa danych. W celu sprostania takim właśnie wymaganiom produkuje się serwery typu NAS.
Według deklaracji producenta WD Sentinel DX4200 zapewnia wszystkie możliwości zarządzania oferowane przez system Windows Server 2012 R2, odznaczając się przy tym wyjątkowo atrakcyjną, kompaktową formą. Obudowa zestawu należy bowiem do najmniejszych w swojej kategorii. Serwer charakteryzuje się ponadto stonowanym, biznesowym wykończeniem, które przypaść może do gustu także użytkownikom domowym. Dodatkowym atutem sprzętu jest też bardzo łatwe w obsłudze, intuicyjne oprogramowanie do zarządzania jego licznymi funkcjami.
Serwer NAS WD Sentinel DX4200
WD Sentinel DX4200 pracuje w oparciu o dwurdzeniowy procesor Intel Atom C2338 "Avoton" o taktowaniu od 1,7 do 2 GHz oraz 4 GB zwiększającej bezpieczeństwo operacji pamięci ECC. Na wyposażeniu serwera znajdują się również m.in. cztery złącza USB 3.0 oraz dwa porty Ethernet - rozwiązanie to ma na celu zabezpieczenie urządzenia tak, aby w razie awarii jednego z połączeń, zestaw automatycznie łączył się z drugą siecią. W zależności od potrzeb serwer można skonfigurować z 8 lub 16 TB pamięci na dane.
Zestaw jest już dostępny na rynku amerykańskim. Pierwsze recenzje zachwalają przede wszystkim małe rozmiary urządzenia, łatwość zarządzania oraz liczne opcje bezpieczeństwa.
Źródło: WD