Dell Vostro 5590 – wyróżniający się w swojej klasie

Vostro 5590 spokojnie mógłby należeć do serii Latitude i prawdopodobnie nikt by się nawet nie zorientował, że coś jest nie tak. To świetnie wykonany ultrabook, który zadowoli nawet wymagających biznesmenów, nie nadwyrężając ich portfeli.

Patrząc na wymiary urządzenia, nie mamy oporów, aby nazwać je ultrabookiem, bowiem 19 mm grubości i waga poniżej 2 kg przy przekątnej 15,6 cala mają prawo robić wrażenie. I choć matrycy nie wykonano w technologii IPS, to jesteśmy skłonni opisywanemu Dellowi to wybaczyć, doceniając jednocześnie matowe pokrycie ekranu.

Sercem laptopa jest jednostka Core i5 10210U lub Core i7 10510U - z tą pierwszą idzie w parze zintegrowany układ graficzny, z kolei z tą drugą otrzymujemy dedykowanego GeForce'a MX250, który docenimy, relaksując się przy multimediach.

 

 

Magazyn na dane to nowoczesny M.2 SSD obsługujący interfejs PCIe NVMe. Do podstawowych biznesowych zastosowań 256 GB wolnej przestrzeni powinno wystarczyć, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się nawet na 1- lub nawet 2-terabajtowy nośnik. Warto nadmienić, że producent nie pozostawia naszych danych bez opieki, oferując czytnik linii papilarnych i moduł szyfrujący TPM.

Zestaw portów określimy jako wystarczający - obejmuje on trzy gniazda USB typu A i jedno typu C, a do tego HDMI do wyprowadzenia obrazu na zewnętrzny monitor. Mobilne rozmiary i waga okupione zostały niewielką pojemnością baterii, dlatego wybierając się dalej niż salka konferencyjna, warto pamiętać o wzięciu ze sobą zasilacza.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Dell Vostro 5590 w kuzniewski.pl, a gdyby mieli Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania, to prosimy skierować je do specjalistów ze sklepu.