HP TechTour w Poznaniu 24 kwietnia 2015 | Kuba Kutzmann
Od 24 marca do 11 czerwca bieżącego roku po Polsce krąży „SMB i Storage Roadshow” organizowany w ramach cyklu konferencji „HP TechTour”. HP i ich sprzęt zawitało również do Poznania - 23 kwietnia na Stadionie INEA mieliśmy okazję zapoznać się z szerokim portfolio serwerowym i sieciowym HP Enterprise Group.
Podczas kilku prezentacji oraz szkoleń zaproszeni goście mogli posłuchać o serwerach HP Proliant dziewiątej generacji oraz przetestować możliwości oprogramowania HP OneView. Nie zabrakło również podstawowych macierzy dyskowych, jak i zaawansowanych macierzy 3PAR oraz tematów dotyczących wsparcia serwisowego, złożonej archiwizacji oraz korporacyjnych sieci bezprzewodowych.
W strefach demo część omawianego sprzętu została wystawiona dla zgromadzonych, a na jego temat opowiadali inżynierowie firmy HP.
Naszą uwagę przykuł dość nietypowy produkt – HP Moonshot. W świecie, gdzie króluje wirtualizacja, produkt ten przeciwstawia się temu trendowi.
W obudowie HP Moonshot 1500 o wysokości 4,3 U możliwe jest zamontowanie do 45 serwerów HP ProLiant m uzupełnionych o moduły sieciowe. Przygotowano kilka serwerów w oparciu o procesory Intel Atom C, Xeon E3 L, AMD Opteron X i kilka rodzajów procesorów w architekturze ARM. Specyfikację poszczególnych serwerów uzupełniają pamięci SODIMM z korekcją błędów ECC, 2,5-calowe dyski twarde lub SSD oraz nośniki M.2 różnych rozmiarów.
Dzięki przygotowaniu kilku rodzajów modułów serwerowych Moonshot pozwala na specyficzne zastosowania w serwowaniu aplikacji internetowych i korporacyjnych, hostingu i buforowaniu stron www, zapewnianiu zdalnych komputerów biurowych, transkodowaniu wideo czy przetwarzaniu danych.
Rozwiązanie to charakteryzuje się dużym upakowaniem, a co za tym idzie, oszczędnością miejsca, kabli, energii elektrycznej oraz skalowalnością. Dalsza rozbudowa jest niezwykle prosta, więc HP Monnshot bez kłopotu dostosujemy do naszych potrzeb, zyskując maksymalną niezawodność i wydajność.
HP chwali się również wdrożeniami m.in. na Uniwersytecie Utah, w laboratoriach badawczych Sandia National Laboratories, w startupie InkaBinka, w firmach PayPal, 20th Century Fox, Turkcell Global Bilgi oraz Jingit.
Serwer ten wygląda bardzo obiecująco i wprowadza pewien powiew świeżości w świecie korporacyjnym skupionym na wirtualizowaniu wszystkiego.
źródło: inf. własna
Zachęcamy do zapoznania się z recenzją serwerów Lenovo dla SMB