Skype otwiera się na profesjonalistów 8 kwietnia 2014 | Kuba Kutzmann
Microsoft, pod którego skrzydłami od paru lat funkcjonuje popularny komunikator wideo, ogłosił, że już wkrótce możemy spodziewać się debiutu "Skype TX". Aplikacja ma za zadanie przenieść dotychczasowy, konsumencki profil rozmów w świat biznesu.
Co prawda dokładna data udostępnienia oprogramowania nie jest jeszcze znana, ale z zapowiedzi wynika, że niektóre rozwiązania mogą okazać się przełomowe dla obszaru transmisji internetowych. Ciekawy również jest fakt, że oficjalna notka mówi nie tylko o produkcie software, ale także hardware.
Wśród zastosowań wymienianych przez twórców znajdziemy między innymi połączenia wideo podczas programów na żywo, nadawanie informacji prosto z miejsca zdarzenia, czy transmitowanie na bieżąco koncertów, imprez, wywiadów oraz wydarzeń sportowych. Mówi się także o współpracy z szeroko rozumianą kategorią "lifestyle". Z usprawnień korzystają już stacje BBC i CNN, a także program amerykańskiego showmana, Jimmy'ego Kimmela.
Choć Microsoft nie ukrywa, że, przynajmniej we wstępnej fazie żywota "Skype TX", usługa służyć będzie przede wszystkim profesjonalistom z branży rozrywkowej, to już teraz można snuć domysły o przyszłości tej wizji. Dobra jakość transmisji (HD-SDI), oferująca rozdzielczość 720p i 1080i, w połączeniu z niezawodnym zapleczem narzędziowym to przecież doskonały grunt do zastosowań w biznesie, np. podczas zdalnych konferencji, szkoleń i innych ważnych spotkań z użyciem Sieci, które wymagają najwyższej jakości dźwięku i obrazu.
Gdzie zaczynają się rozwiązania dla profesjonalistów, tam żarty się kończą... 😛
Dodatkowymi atutami opisywanej aplikacji będzie brak reklam oraz wyskakujących powiadomień. W omawianej "edycji specjalnej" znajdzie się także automatyczne dostosowywanie formatu obrazu, który w razie potrzeby można edytować na bieżąco.
W skrócie - jest na co czekać. Wielu użytkowników skarży się przecież na niedostateczną jakość rozmów z użyciem Skype'a, który mimo wszystko często i tak pełni rolę oficjalnego komunikatora czy narzędzia do tworzenia profesjonalnych materiałów. Miło widzieć, że autorzy aplikacji dostrzegają również te zastosowania i starają się poprawić komfort użytkowania.
Źródła: Skype.com, Techcrunch, YouTube