Asus ROG G701VI – Asus zapowiada kolejnego laptopa mogącego namieszać na rynku

asus_rog_logoTajwańczycy z Asusa wciąż nie ustępują pola swoim krajanom produkującym laptopy z logo przedstawiającym charakterystycznego smoka. Oni mają notebooki z matrycą 120 Hz? My też będziemy mieć! - rzekli inżynierowie Asusa, po czym wzięli się do pracy, której efektem jest Asus ROG G701VI.

Zaprezentowane zdjęcia pokazują 17-calową maszynę, która stylistycznie prezentuje się niemal identycznie jak inny, bardzo wydajny model - ROG G752. Tytanowo-miedziany schemat kolorów już raz został dobrze przyjęty, więc możemy się spodziewać, że i tym razem design notebooka będzie cieszył się powodzeniem i uznaniem.

W obudowie G701VI może znaleźć się Intel Core i7 6700HQ bądź i7 6820HK. Ten drugi ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu możliwe będzie podkręcenie i tak wysoko taktowanych zegarów.

Jednak to grafika w postaci nVidii GeForce GTX 1080 wyposażona w 8 GB pamięci GDDR5X jest tym, do czego wzdychają gracze. Pozwala ona nie tylko na granie na pełnych detalach w rozdzielczości Full HD, ale także na ekranach 4K. ROG G701VI może zostać wyposażony w 64 GB pamięci operacyjnej typu DDR4 oraz do dwóch dysków PCIe NVMe, które dodatkowo można połączyć w macierz RAID 0, podwajając tym samym prędkość transferu.

g701vi_big1

Gracze miłujący się w dynamicznych rozgrywkach sieciowych będą mogli wypróbować w boju 17,3-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, który odświeżany jest z częstotliwością 120 Hz. Ma on obsługiwać technologię G-Sync oraz posiadać pokrycie palety barw NTSC na poziomie 72%, co zagwarantuje wierne odwzorowanie kolorów.

Tak mocna konfiguracja z pewnością zainteresuje całą rzeszę graczy. Asus wciąż jednak nie ujawnił oficjalnej nowej gamingowej bestii, jednak ceny topowych konfiguracji mają oscylować w przedziale 3000-4000 dolarów.

 

W oczekiwaniu na premierę nowych gamingowych bestii od Asusa zachęcamy do zapoznania się z ofertą wydajnych notebooków dla graczy z serii Asus Republic of Gamers w sklepie GameRagon.pl

gameragon_sklep