Garść nowych pomysłów HP na sprzęt mobilny


hp logo200Zupełnie niedawno, przy okazji zapowiedzi Paviliona x360, zastanawialiśmy się, czy HP rozważa wprowadzenie na rynek podobnej maszyny z segmentu profesjonalnego. I oto jest, amerykański gigant potwierdził nasze przypuszczenia i ogłasza bliźniaczego ProBooka x360 310.

Przypomnijmy, że chodzi o hybrydowego notebooka w rozmiarze 11,6" z dotykowym ekranem o rozdzielczości HD, który można transformować w sposób niemal identyczny jak w Yogach od Lenovo.

Napędzana procesorami Pentium lub Celeron z rodziny Bay Trail maszyna miałaby długo pracować na baterii i w swoim biznesowym wariancie oferować m.in. możliwość wyposażenia w modem WWAN. Czekamy na więcej informacji o planowanych cenach i przede wszystkim dostępności na naszym rynku.

x360

HP bowiem nie raz już zdarzało się różnicować ofertę w zależności od długości geograficznej. By daleko nie szukać, dobrym przykładem jest HP Pro x2 410. To ciekawe urządzenie ze zdobywającej popularność klasy 2w1 (tablet plus dok z klawiaturą i baterią) jest już dostępne za oceanem. Wciąż nie wiadomo, czy będzie ono sprzedawane w Polsce. A konfiguracja obejmująca procesor Core i3 lub i5 w połączeniu z ekranem HD 11.6" mogłaby znaleźć uznanie wśród pracowników mobilnych.

hp-pro-x2

Na rodzimym rynku można już za to składać zamówienia na dwa nowe modele prostych komputerów biurowych. HP 250 G2 to klasyczny 15,6-calowy laptop, który jest przede wszystkim tani i bardzo cichy. Obie te cechy w dużym stopniu zawdzięcza tym samym jednostkom centralnym, co w wyżej wymienionym ProBooku x360 310. Dzięki niskiemu zużyciu prądu Pentiumów i Celeronów Bay Trail, możliwe było zastosowanie pasywnego chłodzenia. Po tych jednostkach centralnych nie należy się jednak spodziewać wysokiej wydajności. Druga propozycja to HP 350 G1. Rozmiar jest taki sam (15,6 cala), ale tym razem można wybierać spośród niskonapięciowych CPU Core od i3 do i7. Opcjonalnym wyposażeniem jest zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon HD 8670M.

Widać więc, że 250 G2 ma służyć np. za notebooka do nieskomplikowanych prac biurowych. 350 może być natomiast rozważany jako połączenie komputera do pracy i rozrywki dla mniej zasobnych użytkowników. lab-kuzniewski.pl nie omieszka sprawdzić wad i zalet tych notebooków, gdy już pojawią się na naszych testowych biurkach. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym kuzniewski.pl.

hp-350-g1

Źródło: HP, notebookitalia, liliputing