GeForce GTX 1080 Ti pokonany?

Na portalu Wccftech pojawił się screen przedstawiający wynik karty NVIDIA GeForce GTX 1170 w popularnym (używanym także przez redakcję lab-kuzniewski.pl) benchmarku 3DMark FireStrike. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi pogromca dotychczasowego króla wydajności - GeForce'a GTX 1080 Ti.

Anglojęzyczny Wccftech pisze ponadto, że na tak interesującą plotkę natrafili na polskim forum! Tak czy inaczej, reprezentujący zbliżającą się generację Turing układ GeForce GTX 1170 uzyskał we wspomnianym teście niecałe 23 000 punktów, co pozwoliło mu wyprzedzić najmocniejszego z Pascali.

 

 

Jak widać na powyższym screenie, opisywany układ to autorska wersja EVGA dysponująca 16 GB własnej pamięci GDDR6 i zegarem taktowanym z częstotliwością ponad 2,5 GHz, czyli wartość, z jaką nie mieliśmy jeszcze do czynienia.

Niestety na razie informacje te traktować należy z dużą dozą podejrzliwości i wypada poczekać na w pełni zaufane testy, choć oczywiście pogłoski takie są jak najbardziej intrygujące.

Przypomnijmy - o nowej generacji kart graficznych NVIDIA świat IT przebąkiwał już od początku roku, jednak dopiero na początku lata pojawiły się pierwsze konkretniejsze wieści. Inna plotka mówi, że GTX 1180 ma się pojawić pod koniec sierpnia, GTX 1170 i 1180+ pod koniec września, a 1160 pod koniec października.

Obiecujemy, że o wszelkich nowościach przeczytają Państwo na łamach lab-kuzniewski.pl. Tymczasem w ramach oczekiwania zachęcamy do zapoznania się z desktopami wyposażonymi w karty NVIDIA Pascal w kuzniewski.pl.