GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti przetestowane

O najmocniejszych przedstawicielach generacji NVIDIA Turing było ostatnimi tygodniami dość głośno. Karty w końcu doczekały się testów, jednak ich wyniki są... dość kontrowersyjne.

Nie ma wątpliwości - układy GeForce RTX to najwydajniejsze układy dostępne obecnie na rynku. Sęk w tym, że po najwyższych kartach NVIDIA Turing spodziewano się o wiele więcej, szczególnie biorąc pod uwagę ich bardzo wysokie ceny.

Tymczasem okazało się, że RTX 2080 jest zaledwie odrobinę lepszy od reprezentującego generację Pascal układu GTX 1080 Ti, który jest przy tym tańszy i dostępny przecież w sprzedaży od marca 2017 roku. RTX 2080 Ti to oczywiście wydajnościowy potwór, ale jego cena wynosząca ponad 5000 zł również może przerażać.

 

 

Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać - od czasu testów akcje NVIDII na amerykańskiej giełdzie zanotowały 5-procentowy (z ok. 277 na ok. 262 dolarów) spadek wartości. Z drugiej strony należy pamiętać, że nie ma jeszcze gier obsługujących technologię RTX, a tym samym karty NVIDIA Turing nie pokazały jeszcze wszystkiego, na co je stać.

O tym, jak karty NVIDIA Turing poradzą sobie w obsługujących najnowsze technologie grach, na pewno będziemy Państwa informować, tymczasem zachęcamy do przejrzenia laptopów z układami NVIDIA Pascal dostępnych w ofercie kuzniewski.pl.