HP ma nowego CEO

Z początkiem listopada z funkcją dyrektora generalnego HP pożegna się Dion Weisler, który rezygnuje ze względu na rodzinne sprawy zdrowotne. Jego miejsce zajmie Enrique Lores, który dotychczas zajmował się działem odpowiedzialnym między innymi za drukarki.

Pochodzący z Australii Weisler był dyrektorem generalnym od listopada 2015 roku, czyli od momentu, w którym gigant z Palo Alto podzielił się na dwa osobne podmioty - HP Inc. oraz Hewlett Packard Enterprise (HPE). Zarząd firmy przyjął jego rezygnację, stwierdzając, że szanują jego decyzję.

 

 

Bycie dyrektorem HP było ważnym momentem mojej kariery, chcę podziękować wszystkim w HP za wsparcie, które mi okazali. Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy i jednocześnie pewny tego, do czego zmierzamy jako firma - powiedział Weisler, dodając, że jego następca jest jednym z najmądrzejszych ludzi, jakich zna i że jest pewny jego zdolności do prowadzenia i zainspirowania kolejnego rozdziału transformacji oraz rozwoju HP.

Enrique Lores może pochwalić się 30 latami doświadczenia w HP i udziałem w takich projektach jak np. stworzenie drukarki Zero-Gravity drukującej w stanie nieważkości, która trafiła na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.