HP Spectre Folio – prestiż odziany w skórę

Producent z kalifornijskiego Palo Alto zaprezentował HP Spectre Folio, czyli 13,3-calowego ultrabooka konwertowalnego. Najciekawszym elementem całej konstrukcji niewątpliwie jest obudowa, ponieważ obleczono ją prawdziwą skórą.

W Sieci pojawiły się już głosy, że jest to najlepiej wyglądający notebook, jaki kiedykolwiek powstał - to nieco górnolotne stwierdzenie, ale faktem jest, że urządzenie przypomina raczej elegancki notatnik niż laptopa. Skóra na pewno wygląda elegancko i zdecydowanie Spectre Folio będzie się wyróżniał na tle pozostałych urządzeń, nawet pokrytego materiałem alcantara Microsoft Surface Laptop, który przecież ów materiał posiadał tylko na pulpicie.

 

 

Wracając do nowej hybrydy od HP, dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - Cognac Brown oraz Bordeaux Burgundy. Sama skóra naturalna ma swoją wagę, dlatego w celu jej redukcji materiały użyte do stworzenia obudowy notebooka to stopy magnezu i aluminium. W efekcie uzyskano wagę rzędu 1,5 kg, co jest godnym, mobilnym wynikiem.

13,3-calowy ekran pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 4 dysponować ma rozdzielczościami Full HD i 4K. Oprócz skóry atrakcyjną nowością ma też być możliwość zupełnie nowego ustawienia sprzętu w trybie namiotu, co zaprezentowano na poniższym zdjęciu.

 

 

Na pokładzie HP Spectre Folio zainstalowano ultraszybki nośnik danych PCIe NVMe o pojemności od 256 GB do nawet 2 TB, procesor Intel Core i5 8200Y albo Intel Core i7 8500Y i 8 bądź 16 GB pamięci RAM LPDDR3.

Nie zabrakło głośników Bang & Olufsen, z kolei z portów postarano się o dwa Thunderbolty, jedno gniazdo USB typu C oraz port audio. Do zestawu dołączona jest też przejściówka z USB typu C na typ A, co umożliwi podpięcie chociażby pendrive'a. Znalazło się również miejsce na czytnik kart microSD.

 

 

Warto dodać, że oprócz wymienionej wcześniej przejściówki użytkownicy dostaną też piórko, producent wspomina też o opcjonalnym module LTE i chwali się 18-godzinnym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu. Cena HP Spectre Folio zaczyna się o 1299 dolarów, a jego premierę zaplanowano na końcówkę października. W oczekiwaniu na to nietuzinkowe urządzenie zachęcamy do zapoznania się z modelami HP Spectre dostępnymi w kuzniewski.pl.