Intel przeprasza i obiecuje poprawę

Chodzi oczywiście o problemy z dostępnością jednostek wykonanych w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Gigant z Santa Clara bije się w pierś w oficjalnym liście otwartym, pod którym podpisała się Michelle Johnston Holthaus, wiceprezes wykonawczy, a do tego manager działów sprzedaży, marketingu i komunikacji.

Przy okazji przeprosin podkreślono, że producent nie ustaje w wysiłkach, aby ich podaż nadgoniła popyt na wspomniane procesory. Holthaus przyznała, że w tym celu zainwestowali mnóstwo środków w swoje fabryki, jak również zdecydowali się na posiłkowanie się dostawcami zewnętrznymi.

Dzięki temu, choć CPU wciąż brakuje, w drugiej połowie 2019 roku udało się wyprodukować ich znacznie więcej niż w pierwszej - mowa tu o "dwucyfrowym" wzroście.

 

 

Mimo tych trwających od 2018 roku problemów (o czym pisaliśmy poprzednim razem), Intel zdołał uplasować się na pierwszym miejscu pod kątem sprzedaży chipów w 2019 roku według raportu IC Insights. Choć był to świetny rok dla AMD, to produkujący jego chipy TSMC jest na trzecim miejscu w tabeli. Druga lokata przypadła Samsungowi.