Marketingowcy Corsair, robicie to dobrze!

Corsair to amerykański producent akcesoriówpodzespołów komputerowych. Ostatnio w Sieci o firmie zrobiło się głośno za sprawą prześmiewczego filmiku, jaki ta umieściła na swoim Twitterze.

"RAMożerność" Google Chrome nie jest tematem nowym, memy i inne śmieszne obrazki wyśmiewające przypadłość tej przeglądarki od lat krążą po meandrach Internetu. Marketingowcy Corsair są zatem kolejnymi, którzy w pomysłowy sposób wbijają szpilę w apetyt Chrome na pamięć RAM.

Pamięć RAM, jak pisaliśmy w poradniku na jej temat, często bywa nazywana pamięcią operacyjną, gdyż trafiają do niej wszystkie uruchomione na komputerze procesy. To oczywiście uproszczony opis, ale dobrze oddaje on charakterystykę RAM. Tymczasem Google Chrome znany jest z tego, że dla każdej karty tworzy osobny proces, przez co otwarcie zaledwie kilku kart potrafi pochłonąć mnóstwo dostępnej pamięci. Co jeżeli do tego chcielibyśmy otworzyć jakiś program? Tutaj oddajemy głos wiralowemu filmikowi od Corsair:

Naturalnie przedstawiona powyżej sytuacja też jest parodią, gdyż rzadko kiedy mamy do czynienia z aż takimi konsekwencjami, poza tym wina nie leży wyłącznie po stronie Chrome, ale również po stronie niezoptymalizowanych witryn internetowych. Tak czy inaczej przypominamy, że obecnie za komfortowy do pracy standard ilości pamięci RAM przyjmuje się 8 GB, choć niewykluczone, że w przyszłości może on wzrosnąć. Profesjonaliści operujący na ważących kilka gigabajtów projektach już dziś decydują się na zaawansowane mobilne stacje robocze z 32 lub nawet 64 GB pamięci.

Znaczną poprawę płynności uzyskamy również, umieszczając system i najczęściej używane programy na dysku SSD, który cechuje się o wiele większymi prędkościami zapisu oraz odczytu danych niż tradycyjne dyski HDD. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poradniku "Dysk SSD w starszym notebooku".

Gdyby potrzebowali Państwo więcej pamięci RAM do płynnej i wygodnej pracy, to zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą w kwestii wyboru odpowiednich kości.