Microsoft Surface Pro 7 – z najnowszymi CPU i z USB typu C

Surface Pro 7 wzbogacił ofertę kuzniewski.pl. Na jego pokładzie czekają na użytkowników jednostki Intel Core dziesiątej generacji, a więc też zintegrowane układy graficzne Intel Iris Plus i moduły Wi-Fi 6. Nie uświadczymy też portu mini-DisplayPort, gdyż został on zastąpiony przez USB typu C.

Najnowszy Surface zaprezentowany został podczas długo oczekiwanej konferencji Microsoftu z początku października. Zauważyliśmy wtedy, że sprzęt został nieco przyćmiony premierą Surface Pro X, co jednak nie odejmuje mu urody ani funkcjonalności.

Microsoft Surface Pro 7 w podstawowej, najtańszej konfiguracji dysponuje procesorem Intel Core i3 1005G1, tylko 4 GB RAM typu DDR4 oraz dyskiem o pojemności 128 GB. O wiele ciekawiej prezentują się konfiguracje z Core i5 1035G4 lub Core i7 1065G7, szczególnie gdy zestawimy je z 8 lub 16 GB RAM oraz większym dyskiem - nawet do 1 TB przestrzeni. Tak jak Surface Pro 6 urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnejplatynowej.

 

 

Centralnym elementem komputera pozostaje matryca, ponieważ pamiętajmy, że jest to tak naprawdę tablet, a klawiaturę Surface Pro Signature Type Cover należy dokupić osobno, podobnie zresztą jak piórko. Tak czy inaczej w kwestii ekranu nic się nie zmieniło, wciąż jest to bardzo szczegółowy, zachwycający kontrastem i kolorami wyświetlacz PixelSense o 12,3 calowej przekątnej. Jego rozdzielczość to 2736 x 1824 pikseli.

Producent obiecuje "cały dzień na baterii", jednak należy tu raczej myśleć o całym dniu w biurze, gdyż w takim przypadku faktycznie mamy szansę popracować, nie martwiąc się o podłączenie zasilacza. O pełnych 24 godzinach możemy raczej zapomnieć. Nie zmienia to jednak faktu, że Surface Pro 7 to bardzo uniwersalny i zaskakująco wydajny sprzęt, który na pewno znajdzie wielu nabywców. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą w sklepie kuzniewski.pl.