Mini PC dla sektora konsumenckiego – nadchodzi Intel NUC Bean Canyon

Intel nie poprzestaje w swoich podbojach na rynku najmniejszych desktopów. Nie tak dawno wprowadził do oferty gamingowe NUC Hades Canyon, a już planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

Seria Intel NUC Hades Canyon korzystała z mocy obliczeniowej jednostek Kaby Lake-G oraz grafik Radeon RX Vega M. Była to kontynuacja myśli technologicznej zapoczątkowanej przez NUC Skull Canyon, która - jak sama nazwa wskazuje - wyróżniała się charakterystyczną czaszką na obudowie.

Tymczasem zapowiadany Intel NUC Bean Canyon również posiadać ma procesory ósmej generacji, ale tym razem będą to 28-watowe Coffee Lake-U. A zatem choć wciąż będą one oznaczone literką "U" oznaczającą układy niskonapięciowe, to jednak będą mogły pochwalić się większą wydajnością niż ich 15-watowi kuzyni Kaby Lake-R.

 

 

Intel planuje wprowadzić przynajmniej pięć następujących modeli:

  • NUC8i3BEK z procesorem Core i3 8109U
  • NUC8i3BEH z procesorem Core i3 8109U
  • NUC8i5BEK z procesorem Core i5 8259U
  • NUC8i5BEH z procesorem Core i5 8259U
  • NUC8i7BEH z procesorem Core i7 8559U

Należy zauważyć, że nowe jednostki będą ponadto wspomagane przez nowe, wydajniejsze zintegrowane GPU w postaci Intel Iris Plus 655.

W oczekiwaniu na nowe konstrukcje zachęcamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem miniaturowych desktopów Intel NUC w kuzniewski.pl.