Nowe karty graficzne NVIDIA GeForce już wkrótce

Choć układ GeForce RTX 2060 i tak jest stosunkowo tani, NVIDIA nie ustaje w wysiłkach zaatakowania portfeli jeszcze mniej zamożnych klientów. Najnowsze przecieki sugerują, że już w lutym i marcu na rynku mają pojawić się karty GTX 1650, GTX 1660 oraz GTX 1660 Ti.

Można odnieść wrażenie, że karty te są jakiegoś rodzaju "przedłużeniem" czy "kontynuacją" modelu GTX 1060. Nic bardziej mylnego - GTX 1060 reprezentował 16-nanometrową generację Pascal, zaś wymienione we wstępie układy to 12-nanometrowy Turing.

Czy jednak jest to pełnoprawny Turing? Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnej oceny, wiadomo że będą to Turingi w pewien sposób wybrakowane, bo pozbawione rdzeni RT odpowiedzialnych za obsługę Ray Tracingu. W ten sposób, nie zmniejszając dużej mocy kart, producentowi udało się zmniejszyć ich ostateczną cenę. Wiadomo także, że nowe GTX-y będą miały odpowiednio mniej rdzeni CUDA.

Można dodać, że głównym źródłem przecieku jest chiński overclocker, który wrzucił do Sieci przedstawione poniżej zdjęcie, pochodzące z zamkniętego pokazu producenta.

 

 

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti ma pojawić się 15 lutego, "zwykły" GTX 1660 zawita na rynku na początku marca, zaś GTX 1650 - o którym wiadomo na razie najmniej - pod koniec marca. My tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą notebooków Saelic w kuzniewski.pl, wśród których już wkrótce pojawią się konfiguracje z kartami z serii RTX.