Nowy Apple MacBook z dotykowym ekranem zamiast klawiatury?

W świecie IT pojawiły się pogłoski, jakoby inżynierowie z Cupertino chcąc jeszcze bardziej odchudzić swoje MacBooki, postanowili pozbawić je tradycyjnych klawiatur. W ich miejsce miałyby trafić dotykowe panele.

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych jest świetnym źródłem technologicznych nowinek. Nie tak dawno na podstawie zgłoszonego patentu pisaliśmy o możliwym wyglądzie nowego Surface'a, tym razem zaś wypada napisać o nowym pomyśle Apple.

A zakłada on, jak wspomniano we wstępie, wstawienie w miejsce klawiatury tafli szkła reagującego na dotyk. Nie jest to pomysł nowy, nasi czytelnicy mogą pamiętać urządzenie typu 2-w-1 Lenovo Yoga Book, które korzystało z dokładnie tego samego rozwiązania. Aby dać użytkownikowi jakąś responsywność, chiński gigant zdecydował się na wzbogacenie każdego kontaktu z klawiaturą o lekką wibrację, za którą odpowiedzialne były miniaturowe silniczki haptyczne. Po wyłączeniu podświetlenia klawiatury dotykowy panel stawał się obszernym touchpadem, po którym można było rysować rysikiem.

 

 

Apple również chce skorzystać z silniczków haptycznych, ale do tego chcą oni dołożyć delikatne żłobienia oddzielające poszczególne "płytki", a całość ma być wykonana z cienkiego, elastycznego szkła. W konsekwencji użytkownik ma otrzymać jeszcze lepszą odpowiedź na swoje poczynania, z drugiej strony raczej mało prawdopodobne, że ekran będzie można przełączyć w tryb touchpada, tak jak to miało miejsce w urządzeniu od Lenovo.

 

 

Firma Tima Cooka ma już pewne regularne tempo w ogłaszaniu nowych produktów, dlatego przewiduje się, że możemy się dowiedzieć czegoś więcej na wiosnę, w okolicach marca, albo w czerwcu na konferencji Worldwide Developers Conference. My tymczasem zachęcamy do zapoznania się z ofertą Apple MacBook w sklepie kuzniewski.pl.