NVIDIA GeForce GT 1010 już wkrótce?

Wprawdzie po cichu i bez oficjalnej zapowiedzi, ale na stronach NVIDIA (i nie tylko) pojawiają się informacje o karcie graficzne NVIDIA GeForce 1010. Będzie to najniższy model z serii 10 - do tej pory była nim karta GeForce 1030. Według informacji opublikowanych w serwisie Tom's Hardware model 1010 będzie wyposażony w zaledwie 2 GB VRAM GDDR5 i 256 rdzeni CUDA. Taktowania to bazowe 1228 MHz, które rozkręca się do 1468 w trybie Boost. Karta posiada niewielkie TDP na poziomie 30w, dzięki czemu możliwe będzie zasilanie jej bezpośrednio z gniazda PCIe, dzięki czemu nie będzie potrzebne dodatkowe zasilanie. 

Na stronie NVIDIA obecnie nie ma wprawdzie pełnej, oficjalnej informacji, ale karta pojawia się już na liście sterowników do pobrania, a przedstawiciel NVIDIA oficjalnie potwierdził wprowadzenie karty do oferty.

 

Model ten, z racji słabych parametrów, będzie dedykowany do podstawowych zastosowań, takich jak praca biurowa czy multimedia. Karta najprawdopodobniej zastąpi przestarzały już model GeForce 710. Cena produktu nie jest jeszcze znana.