NVIDIA GeForce® GTX 1080 Ti został pokazany światu

gtx_1080ti_smallMiało to miejsce na wczorajszej konferencji odbywającej się w San Francisco. Nadszedł więc moment, żeby skonfrontować z rzeczywistością pojawiające się w ostatnich tygodniach przecieki, domysły i fantazje na temat najnowszej karty NVIDIA GeForce®.

Najnowsza grafika NVIDIA GeForce® powstała na bazie tego samego układu, co flagowy TITAN X Pascal - GP102. Został on jednak odpowiednio "okrojony". Mimo że wciąż mamy do czynienia z 3584 rdzeniami CUDA, to do dyspozycji użytkownika oddano 11 GB pamięci GDDR5X, która może przesyłać dane z efektywną przepustowością wynoszącą 484 GB/s. Zmianą jest także zmniejszenie liczby dostępnych jednostek renderujących z 96 (w TITANIE X Pascal) do 88.

Rdzeń nowej karty "zielonych" posiada zegar, który może rozpędzić się do 1,6 GHz w trybie Boost, ale jeżeli dla niektórych to za mało, to mogą podkręcić oni rdzeń do wartości przekraczającej 2 GHz.

gtx 1080 ti

Według zapewnień producenta, nowy GeForce® GTX 1080 Ti ma być wydajniejszy od NVIDIA GeForce® GTX 1080 o ok. 35%, a jakby tego było mało, to dzięki m.in. nowszej i szybszej pamięci niż tej zastosowanej w TITANIE X PASCAL może okazać się mocniejszy także od niego. Co ciekawe, "zieloni" twierdzą, że NVIDIA GeForce® GTX 1080 Ti będzie ok. 5 stopni Celsjusza chłodniejszy od NVIDIA GeForce GTX 1080®, co przełoży się także na cichszą pracę układu chłodzenia karty.

Chcąc zaopatrzyć się w nowego NVIDIA GeForce® GTX 1080 Ti, należy liczyć się z kosztem 699 dolarów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kart graficznych NVIDIA GeForce® dostępną w sklepie GameRagon.pl.

gameragon_sklep