Procesory bez integry? Jest taka możliwość

W Sieci pojawiły się przecieki sugerujące, jakoby największy na świecie producent mikroprocesorów przygotowywał kolejne jednostki z nowymi oznaczeniami. Część użytkowników podejrzewa, że literka "F" może oznaczać brak zintegrowanej z CPU karty graficznej.

Nowe procesory to Core i3 8100F, Core i3 9350KF, Core i5 944F, Core i5 966KF, Core i7 9700KF oraz Core i9 9900KF. Z literką "K" spotykaliśmy się już wielokrotnie, oznacza ona odblokowany mnożnik, a najlepszym przykładem, gdzie mogliśmy spotkać się z takimi procesorami, są laptopy Saelic Veni G531D czy Vici G791D.

 

 

Czym jest jednak tajemnicze "F"? W Internecie nie brakuje głosów, że mogą to byś procesory pozbawione zintegrowanego układu graficznego, co będzie oznaczało, że koniecznie będą one musiały występować w konfiguracjach z dedykowanymi GPU. DJednocześnie jednak może się to wiązać z mniejszymi cenami procesorów oraz przyspieszeniem ich procesu produkcyjnego.

W chwili obecnej nie są znane żadne konkretne szczegóły dotyczące nowych procesorów, gdy jednak zostaną one podane, to jak zawsze przeczytacie o nich Państwo na łamach naszego portalu.