Raport Avasta – Windows 7 i dyski HDD na większości komputerów

Znany producent antywirusów przeanalizował maszyny 163 milionów użytkowników i na tej podstawie opublikował raport Avast PC Trends Report 2019. Część wniosków jest naprawdę zaskakująca, szczególnie te przedstawione w tytule newsa.

Poprzedni raport czeskiej firmy ukazał się w 2017 roku, dzięki temu teraz można było sprawdzić, jak sytuacja się zmieniła. Zauważono między innymi, że najpopularniejszym zainstalowanym programem jest przeglądarka Google Chrome, która 2 lata wcześniej była obecna na 79% urządzeń, a teraz można ją spotkać na 91% komputerów. Dostrzeżono także, że nasze maszyny stają się starsze - w 2017 roku średni wiek sprzętu wynosił 5,5 roku, a obecnie jest to 6 lat.

Nie tak dawno pisaliśmy na łamach lab-kuzniewski.pl, że 2019 rok to ostatni rok wsparcia Microsoftu dla Windowsa 7, tymczasem według opisywanego raportu system ten zainstalowany jest na 43% komputerów, podczas gdy Windows 10 na 40%. Nie potwierdza to danych przedstawionych przez serwisy NetMarketShare i StatCounter, które na początku roku zgodziły się co do tego, że "Dziesiątka" zainstalowana jest na większości komputerów.

 

 

Dalej - w raporcie możemy przeczytać, że 63% wszystkich komputerów to notebooki - pozostałe 37% to oczywiście desktopy. Wśród producentów laptopów prowadzi HP, a na drugim miejscu znalazły się "inne". Po ok. 10% przypadło firmom Lenovo, Asus, Acer oraz Dell. Najbardziej szokującą informacją jest jednak to, że zaledwie 15% komputerów posiada dysk SSD!

 

 

W naszym teście "Dysk SSD w starszym notebooku" pisaliśmy, że uruchomienie systemu na dysku półprzewodnikowym trwało zaledwie 15 sekund, podczas gdy HDD potrzebował na to aż 49 sekund, ustępując także nośnikowi SSD we wszystkich pozostałych testach. Dziś nie wyobrażamy sobie pracy wyłącznie na dysku talerzowym, co wielokrotnie podkreślamy w różnych tekstach, zawsze zachęcając klientów kuzniewski.pl do zdecydowania się na dysk SSD.

Z tego też powodu zapraszamy do zapoznania się z ofertą dysków SSD w kuzniewski.pl. Gdyby mieli Państwo problem z samodzielną instalacją i konfiguracją takiego dysku, prosimy o kontakt. Nasi specjaliści przedstawią ofertę przetransportowania Państwa komputera do naszego serwisu, gdzie wykwalifikowani serwisanci dokonają wymiany.