Seagate zapowiada nowe dyski SSD PCI-Express

seagate_logoDyski SSD od lat uznawane są za najszybsze i najbezpieczniejsze nośniki danych, więc bardzo często spotykamy je w sprzęcie dla segmentu korporacyjnego. Firma Seagate postanowiła jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę swym konkurentom i stworzyć dysk o niezrównanych osiągach.

Urządzenie ma pojawić się na rynku już tego lata. Seagate zapewnia, że dzięki zastosowaniu wsparcia dla protokołu NVMe prędkość transferu danych ma osiągnąć do 10 GB/s, co jest wynikiem o ok. 4 GB/s lepszym niż u dotychczasowego rekordzisty.

Dysk do działania wykorzystywać będzie 16-liniową szynę PCI-Express. Producent zapowiedział również 8-liniową wersję dysku oferującą prędkość transferu danych na poziomie 6,5 GB/s, co uczyni go najszybszym nośnikiem w swojej klasie.

seagate_nvme_pcie16

Dokładna specyfikacja obu wersji nie jest jeszcze znana, lecz możemy się domyślać, że dyski nie będą rzucały na kolana swoją pojemnością. W tym wypadku producent stawia na prędkość i niezawodność, które są właściwościami szczególnie cenionymi w zastosowaniach profesjonalnych.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dysków SSD w sklepie kuzniewski.pl

kuzniewski.banner