Toshiba zmienia nazwę na dynabook

Na początku października ubiegłego roku informowaliśmy Państwa, że Sharp przejął dział komputerów osobistych Toshiba. Jak obecnie informuje na swojej stronie producent: "Nadszedł czas zmian", a pierwszą dużą zmianą jest zmiana nazwy.

Skąd w ogóle nazwa dynabook? W 1989 roku Toshiba wydała na świat pierwszego na świecie notebooka Dynabook J-3100 SS001. Na tamte czasy było to urządzenie dość niewielkie, dlatego wtedy jeszcze miał sens podział na laptopy i notebooki - laptopy, jak sama nazwa wskazuje, można było w miarę komfortowo trzymać na kolanach, zaś mniejsze notebooki przypominały notesy w formacie A4.

 

 

Tak czy inaczej dynabook przekonuje, że ich marka to nie tylko nowa nazwa czy logo, lecz ucieleśnienie ich kultury i wartości, jakimi się kierują. Przyznają też, że jako firma zbudowali się na fundamentach "wspaniałego dziedzictwa" Toshiby.

 

 

Klienci, którzy posiadają komputery z logiem Toshiby, mogą być spokojni o aktualizacje i gwarancje. Wiadomo również, że producent planuje zaatakować rynek nowymi modelami jeszcze w tym kwartale.