W Stanach Zjednoczonych brakuje laptopów

Według Wall Street Journal nie tylko półki z papierem toaletowym zostały dokładnie przeczesane przez klientów, gdyż podobny los miał spotkać półki z notebookami i pozostałym sprzętem komputerowym, takim jak klawiatury, monitory czy nawet kable wideo.

Jest to oczywiście związane z epidemią koronawirusa i nagłym wzrostem osób zmuszonych do pracy zdalnej, choć po prawdzie w lab-kuzniewski.pl zawsze uważaliśmy komputery za produkt pierwszej potrzeby.

Żarty jednak na bok – warto przypomnieć, że jeszcze na długo przed epidemią Intel miał problemy z dostarczeniem odpowiedniej liczby procesorów, z czym obecna sytuacja na pewno ma związek. Część użytkowników mogła również zdecydować się na wymianę swojego starego sprzętu wraz z zakończeniem wspierania Windows 7 przez Microsoft, co miało miejsce na początku 2020 roku.

W naszym kraju i ogólnie w Europie jak dotąd nie zauważono podobnego trendu, choć analitycy zgadzają się, że w przeciwieństwie do innych branż firmy handlujące elektroniką nie muszą ucierpieć na obecnym kryzysie, a wręcz przeciwnie, mogą nawet zyskać.

Jeżeli potrzebują Państwo dowolnego sprzętu do pracy zdalnej podczas pozostawania w domu zgodnie z zaleceniami WHO, to polecamy skontaktować się ze specjalistami kuzniewski.pl, którzy pomogą dobrać komputer pod Państwa potrzeby. Zapraszamy do zakupów.