Dell Precision M2800 z grafiką AMD FirePro W4170M już dostępny

m2800W marcu dowiedzieliśmy się o planach wprowadzenia przez Della do oferty tańszej mobilnej stacji roboczej: Precision M2800.

Okazuje się, że "tańszy" przy cenach zaczynających się od około 6000 PLN wcale nie znaczy tani. Pamiętajmy jednak, że to sprzęt do pracy i ważniejsze od ceny zakupu jest to, ile może on oszczędzić czasu firmie i zarobić dla niej pieniędzy.

A tu jest naprawdę interesująco. Nawet podstawowe konfiguracje M2800 z naszego rynku w standardzie mają ekran Full HD o bardzo dobrych parametrach obrazu. W każdym egzemplarzu znajdziemy też kartę graficzną AMD FirePro W4170M, która nie jest już dla nas tajemnicą. To znany z bliźniaczego modelu Latitude E6540 Radeon HD 8790M poddany takim zmianom, by spełniał wymogi do uzyskania certyfikatu ISV. Na poniższych zrzutach ekranu prezentujemy elementy jego specyfikacji i możliwości w zastosowaniach profesjonalnych, choć programy diagnostyczne częściowo błędnie wykrywają właściwości nowego FirePro.

m2800 gpuz

m2800 hwinfo

 

m2800 view

Jak widać, FirePro radzi sobie w testach symulujących środowisko CAD bardzo sprawnie i zazwyczaj kilkukrotnie lepiej od swojego niecertyfikowanego rodzeństwa. Większa jest też stabilność pracy.

Więcej wrażeń z obcowania z Dellem Precision M2800 opublikujemy wktórce w pełnej recenzji tego sympatycznego notebooka. Inżynierów już teraz zainteresowanych zakupem Della prosimy kontakt z doradcą kuzniewski.pl, gdyż model ten jest już dostępny w sklepie.

[AKTUALIZACJA]: Szczegółowe informacje o Precision M2800 można znaleźć w jego szczegółowym teście.