Getac B300 G6 – bardziej pancerny, z nowymi podzespołami

getac_logoGetac B300 jest jednym z najwytrzymalszych notebooków dostępnych na rynku. Amerykański producent właśnie odświeżył ten model, zmieniając platformę sprzętową na Intel Skylake.

Wychodząc z założenia, że nie warto poprawiać tego, co się sprawdziło, bez zmian ostała się obudowa. Przekłada się to również na kompatybilność z akcesoriami do wcześniejszych wersji B300. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny model jest już szóstą generacją, taka decyzja z pewnością jest zrozumiała.

W stosunku do testowanej przez nas piątej generacji B300 zmieniła się nie tylko architektura procesorów z czwartej na szóstą, bo jednostki o standardowym napięciu zostały zastąpione przez układy niskonapięciowe. Przy zbliżonej wydajności znacznie spada więc emisja ciepła i wydłuża się czas pracy na baterii. Getac deklaruje, że z dwoma akumulatorami nowy B300 może pracować nawet do 30 godzin. Procesory Skylake pozwoliły na zastosowanie pamięci operacyjnej typu DDR4. Również zintegrowany układ graficzny ma zdecydowanie większe możliwości niż u poprzednika.

 

zdjęcie_z_helikopterem

 

Oprócz obudowy bez zmian pozostają zastosowane dyski twarde (HDD lub SSD) i trzynastocalowy ekran o jasności 700 lub 1400 cd/m2. Zmiana platformy sprzętowej pozwala też na zastosowanie takich nowoczesnych rozwiązań jak wydajna karta sieci bezprzewodowej w standardzie ac, Bluetooth 4.2, TPM 2.0 czy pełne wsparcie dla Windows 10 (zachowano kompatybilność z Windows 7).

Źródło: notebookitalia, getac, ruggedpcreview

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych laptopów Getac w sklepie kuzniewski.pl

kuzniewski.banner