3DMark dla wszystkich

futuremarkNowa wersja popularnego 3DMarka pojawi się nie tylko dla komputerów osobistych. Teraz swoje urządzenia będą mogli przetestować popularnym benchmarkiem użytkownicy Androida. 

Fińska firma Futuremark jest niekwestionowanym liderem w tworzeniu profesjonalnych benchmarków dla komputerów PC. Ich flagowy produkt, czyli 3DMark na rynku pojawił się ponad 13 lat temu. Skupiony na wydajności ogólnej, a nie tylko graficznej, PCMark jest z nami od 2002 roku.

Każda szanująca się redakcja zajmująca się testami komputerów korzysta z tych, bardzo popularnych także wśród użytkowników domowych, narzędzi. Oczywiście nie jesteśmy tutaj wyjątkiem.

Tym bardziej cieszymy się z informacji o nowym 3DMarku. W lutym pojawił się najnowszy 3DMark 13, przeznaczony oczywiście do testowania wydajności graficznej komputerów osobistych. Jednak prawdziwą nowością jest zamieszczony minionej nocy 3DMark dla… platformy Android.

Benchmark można pobrać za darmo z Google Play. Przed pobraniem polecamy podłączyć się do sieci WiFi, bo program "waży" 283 MB, więc mały nie jest.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.futuremark.dmandroid.application

http://www.youtube.com/watch?v=</span></a><a href="http://youtu.be/tKDujIBXO8E">tKDujIBXO8E</a></span><a href="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.futuremark.dmandroid.application"><span style="font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif; line-height: 13px; text-align: justify;">

Producent zapewnia, że uzyskiwane wyniki umożliwią porównanie wydajności maszyn z platform tak różnych jak Android, PC czy, w tym przypadku jest to także zapowiedź kolejnych wersji, Windows RT czy iOS.

3d-mark-android

Naszym zdaniem to doskonały ruch ze strony Futuremark. Stworzenie benchmarków na różne platformy w taki sposób, by ich wyniki dało się porównywać swobodnie, to niełatwe zadanie. Trzymamy kciuki za pomysłowych Finów i ich kolejne projekty. Możliwość porównywania wyników z różnych platform sprzętowych i programowych to coś, na co my, w lab-kuzniewski.pl, czekamy niecierpliwie.

Źródło: futuremark.com