Gates i Ballmer dołączają do Zuckenberga

fwd-us-logoBez obaw - Bill Gates nie porzucił swojej działalności charytatywnej, a Steve Ballmer nie zrzekł się posady CEO Microsoftu. Dwóch szefów firmy z Redmond, były i obecny, dołączyło do FWD.us, czyli inicjatywy kolejnego z wielkich ludzi świata IT, Marka Zuckenberga.

Czym jest FWD.us? Najprościej rzecz ujmując, jest grupą lobbystów skupioną wokół praw dotykających branży IT. Można też odnieść wrażenie, że jest kolejną metodą ambitnego szefa Facebooka na zmienianie świata. No, może tym razem tylko Ameryki.

Na początku tego roku Mark Zuckenberg wyraził swoją opinię na temat prawa imigracyjnego Stanów Zjednoczonych. I trzeba przyznać, że nie była to opinia ciepła. Zdaniem CEO największego serwisu społecznościowego, prawo imigracyjne blokuje firmom, takim jak jego własna, dostęp do doskonałych specjalistów z dziedziny IT. Wkrótce po tym, 11 kwietnia, wystartowała strona FWD.us. Na niej znalazł się list otwarty autorstwa Zuckenberga. I chociaż całość jest ciekawa, wystarczy zacytować jeden fragment: "Mamy dziwną politykę imigracyjną jak na naród imigrantów. I jest to polityka nieprzystająca do dzisiejszego świata". Na stronie FWD.us przytoczono przykłady imigrantów, którzy dzięki wiedzy i umiejętnościom zdołali osiągnąć sukces w USA, jednocześnie wzbogacając przedsiębiorstwa, w których pracują.

fwd

Ekran powitalny na stronie grupy FWD.us

Pod listem podpisało się już kilkoro wielkich ludzi świata IT, jak choćby Eric Schmidt (wieloletni CEO Google) czy Marissa Meyer (aktualna dyrektor generalna Yahoo). Dziś dołączyli do nich Sean Parker (CEO Spotify), Bill Gates i Steve Ballmer. Czy z takim poparciem grupa FWD.us będzie w stanie wpłynąć na surową politykę imigracyjną USA? Czas pokaże.

Źródło: fwd.us , TechCrunch