Lenovo ThinkPad X11e z Core M już w sprzedaży

thinkpad 11eKomputery przeznaczone dla sektora edukacyjnego to rozwijająca się część rynku PC. Nie dziwi więc poszerzanie przez Lenovo oferty w tym segmencie.

Testowany już przez nas ThinkPad X11e otrzymał właśnie wydajniejsze wersje z procesorami Intel Core M. Już wcześniej był to laptop, który naszym zdaniem nadaje się nie tylko do szkół. Teraz jego uniwersalność rośnie jeszcze bardziej.

Core M 5Y10c to CPU o niewysokiej częstotliwości bazowej 0,8 GHz, ale dzięki nowoczesnej architekturze jego wydajność potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć. Dzięki m.in. 4 MB Cache i technologii Hyper-Threading oraz taktowaniu w trybie Turbo sięgającemu nawet 2 GHz jest to całkiem żwawy zestaw. Procesor został zintegrowany z układem graficznym Intel HD 5300 i posiada szereg zaawansowanych technologii pomagających m.in. w wirtualizacji. 

yoga_11e

Kolejna nowość na naszym rynku to konfiguracje dysponujące ekranem dotykowym. Co ciekawe, ten wariant oznacza również możliwość konwersji do trybu tabletu. Specjalne zawiasy umożliwiają odchylenie ekranu o 360 stopni - to rozwiązanie znane z serii ThinkPad Yoga.

Dostępne modele pozwalają na wybór nie tylko typu wyświetlacza, ale też rodzaj i pojemność dysku, ilość pamięci operacyjnej oraz długość gwarancji.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą notebooków Lenovo ThinkPad X11e w sklepie kuzniewski.pl

kuzniewski.banner